Fundacja NOVA pomaga szkołom stawiać pierwsze kroki w programie Erasmus+

We wrześniu w siedzibie Starostwa Powiatowego w Nowym Dworze Gdańskim zorganizowaliśmy spotkanie dla delegatów szkół powiatu gdańskiego oraz nowodworskiego zainteresowanych możliwościami, jakie daje nowa edycja programu Erasmus+ na lata 2021-2027.

Dodatkowo odbyła się prezentacja oferty edukacyjnej, jednego z naszych partnerów zagranicznych organizacji Vitalis z Niemiec.

W rezultacie nawiązaliśmy współpracę z wieloma szkołami, której rezultatem jest nowo powstałe konsorcjum oraz nowo złożony wniosek o akredytacje w programie Erasmus+, która znacząco ułatwi pozyskiwanie środków na przyszłe mobilności zagraniczne uczniów oraz nauczycieli, a także wymianę doświadczeń i dobrych praktyk pomiędzy szkołami.

Dodatkowo intensywnie pracujemy nad innymi projektami, które umożliwią kolejnym szkołom rozpoczęcie współpracy międzynarodowej w nadchodzących miesiącach.

Sorry, the comment form is closed at this time.