Szkolenie przeznaczone jest dla przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego i kadr systemu wspierania rodziny oraz pieczy zastępczej jak i dla osób chcących podnieść swoją wiedze z tego zakresu.
Szkolenie pogłębi Twoją wiedzę z zakresu nauki o więzi oraz znaczenia więzi w rozwoju dziecka, a także FAS oraz spektrum FASD. Wzmocni umiejętności rozpoznawania wzorców więzi jak również sposobów pracy z dziećmi reprezentującymi poszczególne wzorce więzi.
Przekażemy Ci wiedzę na temat: podstawowych wiadomości z historii nauki o więzi oraz współczesnych badań nad więzią. Metod pracy z dziećmi przejawiającymi pozabezpieczne wzorce więzi i zaburzenia więzi, zaburzeń zachowania oraz koncepcji pracy z dzieckiem z zaburzonymi zachowaniami.
Nabędziecie umiejętności: rozróżniania wzorców więzi, wzmacniania więzi w planie pomocy dziecku – określenie przykładowych zadań w planie, rozpoznawania podstawowych cech dysmorfii twarzy dziecka z FAS, opracowania ram planu pracy z dzieckiem z FAS. Wzmocnicie swoje kompetencje komunikacyjne niezbędne do pracy z dzieckiem z zaburzeniem więzi oraz nauczycie się budować empatię wobec dzieci z zaburzeniami więzi oraz FAS.