Zintegruj sąsiada

W pierwszej połowie 2024 roku Fundacja NOVA-Klub Sąsiedzki Chełm odniósł znaczący sukces frekwencyjny, przyczyniając się do aktywizacji i integracji mieszkańców dzielnicy Chełm. Aby podtrzymać tę pozytywną tendencję, planujemy kontynuację szeregu inicjatyw, które spotkały się z pozytywnym odbiorem lokalnej społeczności. We wrześniu chcemy ponownie zorganizować plenerowe Zabawy Podwórkowe, które latem cieszyły się dużą popularnością dzięki finansowemu wsparciu Rady Dzielnicy Chełm. Zabawy Podwórkowe prowadzą animatorki z firmy zewnętrznej. Są to animacje i zabawy integrujące dla dzieci, puszczanie baniek, zabawy z chustą animacyjną, przeciąganie liny, wspólne gry, chodzenie na szczudłach, granie w badmintona itp. Ponadto, planujemy kontynuację „Plastyki na podwórku”, realizowanej dzięki Gdańskiemu Funduszowi Sąsiedzkiemu. Projekt ten, przyciągnął w czasie wakacji ponad 150 dzieci, które uczestniczyły w kreatywnych zajęciach plastycznych na świeżym powietrzu. Widzimy, że taka forma spędzania czasu na placu Styp-Rekowskiego zacieśnia relacje między mieszkańcami, w szczególności między dziećmi, ich rodzicami i opiekunami. Zajęcia będzie prowadzić nasza doświadczona trenerka, która od kilku lat prowadzi zajęcia kreatywne dla dzieci i dorosłych. Dodatkowo, planujemy kontynuację zajęć sportowych na boisku przy Szkole Podstawowej nr 47. Wiosną cieszyły się one dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców, zarówno seniorów, jak i dzieci z rodzicami. Wspólne treningi z doświadczonym trenerem promowały zdrowy styl życia i zachęcały do regularnej aktywności fizycznej. W ramach rozszerzania oferty, planujemy także warsztaty malarskie i kreatywno-plastyczne dla dzieci i młodzieży oraz przyrodnicze, prowadzone przez doświadczone trenerki. Kolejnym krokiem rozszerzenia naszej oferty będzie współpracę z pobliską Szkołą Podstawową, której klasy będą miały możliwość nieodpłatnie uczestniczyć w naszych warsztatach kreatywnych, które będą ciekawą formą integracji klasy.

Zintegruj sąsiada

Mieszkańcy dzielnicy Chełm