Zintegruj sąsiada

Z dniem 17.09 rozpoczęliśmy nowy projekt, mały ale jakże intensywny! W pierwszej połowie 2024 roku Fundacja NOVA-Klub Sąsiedzki Chełm odniósł znaczący sukces frekwencyjny, przyczyniając się do aktywizacji i integracji mieszkańców dzielnicy Chełm. Aby
podtrzymać tę pozytywną tendencję, zaplanowaliśmy kontynuację szeregu inicjatyw, które spotkały się z pozytywnym odbiorem lokalnej społeczności. Pierwszy raz odkąd prowadzimy nasz Klub Sąsiedzki zorganizowaliśmy plenerowe Jesienne Zabawy Podwórkowe, które latem
cieszyły się dużą popularnością dzięki finansowemu wsparciu Rady Dzielnicy Chełm.
Zabawy Podwórkowe prowadzą animatorki z firmy zewnętrznej. Są to animacje i zabawy integrujące dla dzieci, puszczanie baniek, zabawy z chustą animacyjną, przeciąganie liny, wspólne gry, chodzenie na szczudłach, granie w badmintona itp.
Ponadto, zaplanowaliśmy kontynuację „Plastyki na podwórku”, realizowanej dzięki Gdańskiemu Funduszowi Sąsiedzkiemu. Projekt ten, przyciągnął w czasie wakacji ponad 150 dzieci, które uczestniczyły w kreatywnych zajęciach plastycznych na świeżym powietrzu. Widzimy, że taka forma spędzania czasu na placu Styp-Rekowskiego zacieśnia relacje między mieszkańcami, w szczególności między dziećmi, ich rodzicami i opiekunami. Zajęcia będzie prowadzi nasza doświadczona trenerka, która od kilku lat prowadzi zajęcia kreatywne dla dzieci i dorosłych.

Dodatkowo, planujemy kontynuację zajęć sportowych na boisku przy Szkole Podstawowej nr 47. Wiosną cieszyły się one dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców, zarówno seniorów, jak i dzieci z rodzicami. Wspólne treningi z doświadczonym trenerem promowały zdrowy styl życia i zachęcały do regularnej aktywności fizycznej. W ramach rozszerzania oferty, zorganizowaliśmy także warsztaty malarskie i kreatywno-plastyczne dla dzieci i młodzieży oraz przyrodnicze, prowadzone przez doświadczone trenerki.
Kolejnym krokiem rozszerzenia naszej oferty jest współpraca z pobliską Szkołą Podstawową, której klasy będą miały możliwość nieodpłatnie uczestniczyć w naszych warsztatach kreatywnych, które będą ciekawą formą integracji klasy.
Wprowadzenie warsztatów dla dzieci i młodzieży oraz współpraca z pobliską Szkołą Podstawową nie tylko umożliwią najmłodszym mieszkańcom rozwijanie umiejętności artystycznych, ale również będą doskonałą lekcją na temat życia we wspólnocie lokalnej i zaangażowania społecznego. Dzięki temu dzieci od najmłodszych lat będą uczyć się, jak ważne jest aktywne uczestnictwo w życiu społecznym i współtworzenie oferty Klubu Sąsiedzkiego, co może przynieść długotrwałe korzyści dla całej dzielnicy. Pragniemy aby najmłodsi mieszkańcy mieli poczucie lokalnego patriotyzmu, żeby doceniali dzielnicę w której mieszkają i korzystali z tego, co nasz Klub Sąsiedzki ma do zaoferowania.