Aktywni Seniorzy

Ruszyła XI edycja Konkursu „Aktywni Seniorzy”, organizowanego przez Miasto Gdańsk oraz Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku. Celem konkursu jest nagradzanie najaktywniejszych seniorów i seniorki, klubów senioralnych oraz miejsc przyjaznych seniorom. Konkurs ma promować działania i inicjatywy służące i sprzyjające poprawie jakości życia gdańskich seniorek i seniorów.

Szczegóły: https://wolontariatgdansk.pl/ix-edycja-konkursu-aktywni-seniorzy/

W tym roku Fundacja NOVA postanowiła zgłosić do konkursu Kawiarenkę Literacką, która założyła swoją grupę nieformalną w 2021 roku i regularnie realizuje swoje działania korzystając z lokalu Fundacji NOVA.

Dodatkowo zgłosiliśmy także liderkę Kawiarenki- Panią Krystynę Woźniczkę, która swoją energią i zapałem zaraża całą grupę. Pani Krysia oprócz prowadzenia grupy jest także wolontariuszką i czynną zawodową nauczycielką.

Miło nam również z tego powodu, że seniorzy z Kawiarenki Literackiej nominowali naszą Fundację w kategorii “Miejsce przyjazne seniorom”.

Trzymajcie za nas i nich kciuki!