Gdańska Nagroda Równości należy do nas!

“Gdańska Nagroda Równości od 2017 roku przyznawana jest osobom, które w sposób szczególny przyczyniły się do budowania Gdańska jako miasta otwartego, przyjaznego, gdzie każda osoba może znaleźć swój dom i czuć się bezpiecznie.”

W tym roku nominację do nagrody dostała Fundacja NOVA oraz Prezes Fundacji- Joanna Woźniczka-Sulka. W głosowaniu internetowym (Mogli w nim wziąć udział wszyscy mieszkańcy i mieszkanki Gdańska) najwięcej głosów zdobyliśmy właśnie MY! Fundacja NOVA oraz Prezes Joanna Woźniczka- Sulka.

To dla nas ogromne wyróżnienie, między innymi dlatego że to dzięki Waszym głosom udało nam się zdobyć tą nagrodę.

Nasza Pani Prezes to kobieta wielu talentów, pasji i tytan pracy! Oprócz tego jest propagatorką geragogiki, czyli pedagogiki starości. Stworzyła m. in. Akademię  Dorosłego Człowieka – cykl edukacyjny dla seniorów. Z jej inicjatywy seniorscy wolontariusze działają jako mentorzy językowi dla migrantów z Ukrainy. Jest naszą wspaniałą mentorką, cieszymy się, że ją mamy!

Nagrodę dla Fundacji NOVA odebrała wiceprezes Patrycja Wasielewska. Nie mamy wątpliwości, że za wygraną stoją głosy naszych oddanych uczestników zajęć, warsztatów oraz eventów plenerowych! To z Wami drodzy mieszkańcy Chełmu widzimy się codziennie w Klubie Sąsiedzkim i to Wy znacie nas najlepiej, to dla Was się staramy i angażujemy. Nasza działalność opiera się na wsparciu tej dzielnicy, kochamy to miejsce i czujemy się związani ze wszystkimi naszymi uczestnikami zarówno seniorami jak i najmłodszymi raczkującymi uczestnikami Zabaw Podwórkowych.

Gratulujemy pozostałym nominowanym, którzy są wyjątkowi pod każdym względem i cieszymy się, że byliśmy z Wami w jednym miejscu.

Ogromne brawa należą się także Darii Balabai, która za swoje dokonania na rzecz uchodźców z Ukrainy otrzymała wyróżnienie od Kapituły, brawo!

Gdańsk, ECS. Gala wręczenia Gdańskiej Nagrody Równości im. Pawła Adamowicza. Nagrody i wyróżnienie na tegorocznej gali wręczały: Magdalena Adamowicz, wdowa po prezydencie Pawle Adamowiczu i europosłanka, Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska i Monika Chabior, zastępczyni prezydenta Gdańska ds. rozwoju społecznego i równego traktowania.