KLUB SĄSIEDZKI

Wczoraj odwiedziła nas kolejna klasa z Szkoła Podstawowa nr 47 Gdańsk
2B okazała się NIEZWYKLE kreatywną grupą, spójrzcie na ich filcowe obrazki 💥💥💥

1 day 21 hours ago

Fundacja NOVA zorganizowała kolejne warsztaty integracyjno-adaptacyjne. Tym razem uczestniczki tworzyły ozdobne kartki. Panie miały okazję wyrazić siebie, tworząc unikatowe dzieła. Dzięki wspólnym działaniom wytworzyła się odpowiednia atmosfera do zintegrowania się i pogłębienia relacji między uczestniczkami.

Projekt finansowany przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Program Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny

Фонд "NOVA" організував черговий воркшоп з інтеграції та адаптації. Цього разу учасники створювали декоративні листівки. Жінки мали можливість проявити себе, створивши унікальні роботи. Завдяки спільній діяльності була створена сприятлива атмосфера для інтеграції та поглиблення стосунків між учасницями.

#АктивніГромадяниГранти

Проект фінансується Ісландією, Ліхтенштейном та Норвегією з фондів EOG у рамках Програми активних громадян – Регіональний фонд

Program Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny

2 days 20 hours ago

Zapisy: app.evenea.pl/event/taniecwpudelku/

W imieniu Aurory Lubos zapraszamy seniorów na 1 godzinny warsztat ruchowy pt.: "Taniec w Pudełku" (A w czerwcu zaprosimy Was na warsztat rodzinny!)
Spotkanie poprowadzone będzie w oparciu o karty edukacyjne, które są ilustracjami z opisami, dającymi pomysły na szukanie ruchu, podpowiadają ruch, są impulsem do improwizacji i dobrej, włączającej zabawy.
Taniec w pudełku to zabawa interaktywna dla dzieci 5+, młodzieży, dorosłych i seniorów z uwzględnieniem OzN. Karty są ilustracjami, które w sposób prosty, znakowy prezentują ruch, gest, oraz sposób jego wykonania.
Taniec w pudełku ma za zadanie integrować ludzi w różnym wieku, z różnych środowisk, ma łączyć to, co w ludziach najpiękniejsze- ich różnorodność i indywidualność poprzez wspólny ruch, taniec, aktywność fizyczną.
Spotkanie poprowadzi Aurora Lubos, która jest pomysłodawczynią, autorką ilustracji i opracowania Tańca w pudełku. Jest artystką niezależną związaną z gdańską sceną tańca oraz performerka brytyjskiego teatru Vincent Dance Theatre. Prowadzi warsztaty w różnych grupach wiekowych, z osobami z różnymi potrzebami, mniej i bardziej zaawansowanymi, profesjonalistami.
Załączamy również link do strony na FB związanej z Tańcem w Pudełku
www.facebook.com/profile.php?id=61551919389283

2 days 23 hours ago

Zimno, zimniej coraz zimniej!
Nasze zajęcia sportowe odbywają się w coraz niższych temperaturach a przecież za chwilę maj🙈Wczoraj było raptem 7° 🥶🥶🥶
Za tydzień 30.04 zajęcia są odwołane, zapraszamy 07.05!!

3 days 21 hours ago

Dziękujemy Lidia Minkiewicz - bliskie relacje za wczorajsze zajęcia o empatycznym słuchaniu. To nie był prosty i łatwy temat 🙂
Zajęcia "Złość moja i dziecka" zostają przełożone z 29.04 na 06.05
Wszystkich powiadomimy wiadomościami.

4 days 57 minutes ago

Co słychać u naszej erasmuski Melanie?
Oprócz prowadzenia zajęć z francuskiego dla dorosłych Melanie uczy także dzieci z zerówek w Szkoła Podstawowa nr 47 Gdańsk !
Super, prawda?
Dzieci miały już lekcje z:
- zwrotów grzecznosciowych
- kolorów
- części ciała
- zwierząt
I tak do końca czerwca! 🙂

4 days 21 hours ago

Spartakiada międzypokoleniowa!
Drodzy Państwo, Dom Sąsiedzki prowadzony przez Stowarzyszenie WAGA organizuje 15.06 w Jarze Wilanowskim Spartakiadę Międzypokoleniową do której zapraszają również nas, mieszkańców dzielnicy Chełm!
Możemy nawet wystawić swoje drużyny/pary międzypokoleniowe z Chełmu!
Jakie będą konkurencje sportowe?

Badminton

Tenis stołowy

Mini golf

Konkurencje rowerowe

Tor przeszkód znajdujący się na terenie Jaru wilanowskiego z dodatkowymi elementami

Konkurencje z elementami piłki nożnej

Wymienione konkurencje będą punktowane w różnych konfiguracjach( system pucharowy, każdy z każdym, czas, dokładność, ilość trafień itp.)

W każdej konkurencji będą elementy umysłowe i kulturalne, wiedzy, umiejętności międzypokoleniowej (zagadki, rebusy, pytania o wiedzę z różnych dziedzin) dodatkowo punktowane

Organizator, czyli Stowarzyszenie WAGA zapewnia numery startowe / oznaczenia odróżniające poszczególne drużyny

Dla zwycięzców przewidziane są puchary oraz nagrody, dla wszystkich medale za udział

Jeśli ktoś z Was chciałby wziąć udział (obowiązkowo para międzypokoleniowa) to zapraszamy do zgłoszeń na adres klubsasiedzki@fundacjanova.org.pl

5 days 22 minutes ago

Kolejne pocztówkowe zajęcia w naszym Klubie Sąsiedzkim!
Nie możemy się doczekać aż zbierzemy wszystkie prace i zdecydujemy, które będą drukowane 🙂
Dziękujemy uczniom ze Szkoła Podstawowa nr 47 Gdańsk za uczestnictwo!

1 week 23 hours ago

Wczorajsza inicjatywa siania trawy na Placu Styp-Rekowskiego była ogromnym sukcesem!
Dziękujemy mieszkańcom, którzy przyszli pomóc a także tym, którzy spontanicznie dołączyli podczas akcji, to było przemiłe!
Wielkie podziękowania dla dzieci z Szkoła Podstawowa nr 47 Gdańsk z klas 3B, 0A i 0B, które swoimi rączkami i nóżkami pomogły zagrabić ziemię, zasiać trawę i deptać grunt, brawo Wy!!!
A dzięki Radnemu Dzielnicy Chełm Wojtkowi Sowie, który jest prezesem działek na Morenie, który opowiedział dzieciom kilka ciekawostek przyrodniczych związanych z trawą to dzieci miały prawdziwą lekcję przyrody w teorii i praktyce 💪👌
I kolejne, przeogromne podziękowania dla Gdański Zarząd Dróg i Zieleni które zamówiło na własny koszt ziemię i w ten sposób włączyło się do akcji, gdyby nie to całe wydarzenie nie miałoby sensu. Dziękujemy!!

Przed nami zapewne jeszcze niejedna taka wspólna akcja, jeśli macie pomysł na kolejną dajcie znać!

1 week 1 day ago

Wczorajszy spacer z Michałem Konelem przyciągnął bardzo dużo osób mimo niskiej temperatury na dworzu, bardzo Wam dziękujemy! To nas motywuje do dalszych działań na Chełmie!
Kolejny spacer zielarski "Jemy chwasty bo są zdrowe" już w 10.05
Zapis: app.evenea.pl/event/jemychwasty/