Celem projektu jest podniesienie kompetencji przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego i kadr wspierania rodziny oraz pieczy zastępczej. W ramach projektu przygotowano bezpłatne szkolenia obejmujące swym zakresem 6 obszarów:
Obszar I- Szkolenia dla kadry zarządzającej,
Obszar II- Szkolenia na temat budowania lokalnego systemu wspierania rodziny i pieczy zastępczej oraz pozyskiwania środków na ten cel,
Obszar III- Szkolenia z zakresu stosowania prawa,
Obszar IV- Szkolenia kompetencji osób bezpośrednio pracujących z dziećmi i rodzinami,
Obszar V- Szkolenia dla organów kontrolnych wojewody,
Obszar VI- Szkolenia dla służb współpracujących i tworzący system wspierania rodziny i pieczy zastępczej oraz adopcji.
Grupami docelowymi projektu są przedstawiciele JST i kard systemu wspierania rodziny i pieczy zastępczej oraz służb zaangażowanych w realizację zadań wynikających z ustawy z dnia 9 czerwca 2011r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej w zakresie realizacji niniejszej ustawy (zatrudnieni, współpracujący, pracujący na rzecz) z terenu z makroregionu zachodnio- północnego. Projekt odpowiada w pełni na potrzeby uczestników pod kątem oczekiwanych zagadnień i tematów. Przed każdym szkoleniem wszyscy uczestnicy są objęci wszechstronną diagnozą dzięki której w pełni można odpowiedzieć na problemy i potrzeby danej osoby. Każdy z uczestników korzysta z tych form wsparcia, których najbardziej potrzebuje. Usługi dostępne w ramach projektu to m.in. szkolenia jednodniowe, szkolenia dwudniowe, oraz warsztaty. Efektem realizacji projektu w województwie pomorskim jest podniesienie kompetencji u 600 uczestników projektu.
Projekt realizowany w ramach i Działania 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020.
MW Consulting SP. z o.o. ,
Fundacja NOVA