Seniorzy w akcji- kultura w mieście

Seniorzy w akcji! I to jakiej!

“Pary Językowe – Kultura w Mieście” to polsko-ukraiński projekt, który jest realizowany przez gdańskich seniorów w dzielnicy Chełm. Projekt jest realizowany w ramach Programu „UTW – Seniorzy w akcji” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”. Termin realizacji zaplanowano od września 2023 r. do czerwca 2024r. Fundacja NOVA będzie organizacją wspierającą działania wolontariuszek – seniorek i wolontariuszy – seniorów. Zostało utworzonych 10 par językowych polsko-ukraińskich, które zapoznają się z 8 wybranymi instytucjami kulturalnymi Trójmiasta.

Seniorzy jako wolontariusze będą wspierać migrantów z Ukrainy, doskonalić ich w języku polskim a przede wszystkim przybliżać im lokalną kulturę i sztukę. Wspólnie wybiorą się do teatru, kina, opery, filharmonii i muzeum a następnie stworzą subiektywny przewodnik po wyżej wymienionych instytucjach.

Dofinansowano ze środków Programu „UTW-Seniorzy w akcji” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych ę”.