Spacery przyrodnicze z zielarzem

Spacery przyrodnicze z zielarzem

Zakończyliśmy cykl 3 spacerów z zielarzem Michałem Konkelem! Dziękujemy za liczną frekwencję na każdym spacerze! Ogromne podziękowania, że jesteście tak aktywną grupą mieszkańców. Dzięki temu wiemy, że warto organizować takie wydarzenia. Tematy spacerów wyglądały następująco:

  1. Zielarska flora wiosenna
  2. Jemy chwasty, bo są zdrowe
  3. Rośliny lecznicze maja

Pan Michał jak zawsze pełen pasji opowiadał o roślinach i chwastach m.in. jadalnych oraz właściwościach leczniczych rosnących dziko na terenie Starego Chełmu. Każdy z uczestników otrzymał podczas spaceru potężną dawkę wiedzy z zakresu roślin rosnących dziko jak również w naszych ogródkach uznawanych często za chwasty a świetnie nadających się do wykorzystania w kuchni.

Michał Konkel jest edukatorem ziołolecznictwa, biologiem, przyrodnikiem, zielarzem-fitoterapeutą. Jest

również Członkiem Polskiego Towarzystwa Zielarzy-Fitoterapeutów. Poprowadzi prelekcje, warsztaty oraz zajęcia terenowe z zakresu Propagator “Supermarketu Natura”, czyli świadomego i rozważnego korzystania z zasobów oferowanych nam przez przyrodę. Wierzy, że środowisko naturalne jest nam w stanie zapewnić wszystko, wystarczy tylko wiedzieć, jak z tego skorzystać. Miłośnik przyrody i fotografii przyrodniczej.

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska

 

 

 

 

No Comments

Post A Comment