Zajęcia komputerowe dla seniorów.

Zajęcia komputerowe dla seniorów.

Obecnie bardzo dużo spraw możemy lub nawet musimy załatwić przez Internet, dla wielu seniorów jest to bariera nie do przekroczenia. Boją się cyfrowego świata, nie ma kto im pomóc lub wytłumaczyć jak się używa aplikacji w telefonie lub nawet korzystania z komputera.

Nadal tradycyjnie wybierają stanie w kolejce do lekarza, w kolejce na poczcie, by zapłacić rachunki lub też w urzędzie, aby złożyć wniosek lub uzyskać jakieś świadczenie.  Bez wątpienia seniorzy mają trudności w poruszaniu się po cyfrowym świecie. Wielu z nich nie radzi sobie z założeniem lub nawet z zalogowaniem na pocztę, zrobieniem przelewu lub też skorzystaniem z portalu e- pacjent.

W ramach kilku spotkań, które zorganizowaliśmy seniorzy tworzą fiszki, które pomogą im nie zapomnieć hasła do konta lub przeprowadzą przez cały proces założenia konta lub też zalogowania na wskazaną stronę internetową.

 

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

No Comments

Post A Comment