Fundacja NOVA wysłała uczniów ZSOiO “Ogrodnik” w Pruszczu Gdańskim do PORTUGALII!

Fundacja NOVA razem z zespołem Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących im. Mariana Raciborskiego w Pruszczu Gdańskim wysłała 18 uczniów tejże szkoły na dwutygodniowe praktyki zawodowe do Portugalii.

Młodzi ludzie mogli zyskać cenne doświadczenie i poznać warunki pracy w portugalskich przedsiębiorstwach związanych z ich profilem kształcenia. Był to dla nich sprawdzian zarówno wiedzy jak i umiejętności, oraz dojrzałości.

Nie samą pracą żyje człowiek… Po pierwszym tygodniu pobytu praktykanci postanowili zwiedzić okolicę. W sobotę udali się do Porto, gdzie wzięli udział w malowniczym rejsie po rzece Douro, przeszli przez słynny most Dom Luis I oraz degustowali lokalne specjały.

Niedzielę rozpoczęli od wizyty w sanktuarium Bom Jesus do Monte, gdzie niestety kapryśna portugalska pogoda przywitała ich ulewnym deszczem.  Na szczęście, w kolejnym punkcie programu, czyli w Bradze, pogoda się poprawiła, co pozwoliło im lepiej poczuć urok i atmosferę miasta.

W Portugalii istnieje powiedzenie, że “Porto się bawi, a Braga się modli”. Po zwiedzeniu obu miast uczniowie mogą potwierdzić, że jest w nim dużo prawdy.