Teleopieka – szkolenie

13 grudnia 2023 roku w godzinach 11.00 – 12.00 odbyło się szkolenie w nowej siedzibie Fundacji Gdańskiej przy ul. Rycerskiej. W szkoleniu uczestniczyli wszyscy asystenci mieszkańców oraz osoby zainteresowane teleopieką senioralną na szkolenie dotyczące depresji wśród seniorów.

Fundacja NOVA- Klub Sąsiedzki Chełm jest jednym z operatorów w programie teleopieki domowej. Program skierowany jest do osób starszych, niesamodzielnych i niepełnosprawnych. Celem projektu jest podniesienie jakości życia tych osób i umożliwienie im bezpiecznego funkcjonowania w miejscu zamieszkania.

Podopieczni objęci są całodobowym monitoringiem doświadczonych ratowników medycznych, co oznacza gotowość do przyjmowania zgłoszeń przez całą dobę 7 dni w tygodniu i kontrolny kontakt z podopiecznymi.