Wigilia fundacji NOVA

W tegoroczną wigilię Fundacji NOVA zatętniło serce wspólnoty, łącząc zarówno Polaków, jak i Ukraińców w atmosferze wzajemnej życzliwości i radości. Ważnym punktem spotkania było niezwykłe przedstawienie jasełek, które przygotowali nasi utalentowani seniorzy z Kawiarenki Literackiej.

W trakcie uroczystości zaszczyciły nas swoją obecnością nie tylko osoby polskiej narodowości, ale również nasi ukraińscy przyjaciele, w tym pary językowe. To piękne spotkanie ukazało siłę jednoczenia się różnych kultur i pokazało, że wspólna wigilia jest pięknym wyrazem przyjaźni między narodami.

Dodatkową barwę i emocje wniosła młodzież ukraińska z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr. 7, która wykonała nie tylko tradycyjną polską kolędę, ale także przepiękną ukraińską pieśń “Szczedryk”. To wyjątkowe połączenie dźwięków i kultur sprawiło, że tegoroczna wigilia Fundacji Nova pozostanie niezapomniana, pełna wzruszeń i wspólnego świętowania.

Projekt finansowany przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Program Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Цьогорічний Святвечір у Фундації “NOVA” змусив битися серце громади, об’єднавши поляків та українців в атмосфері взаємної доброти та радості. Важливою родзинкою зустрічі стала надзвичайна вистава вертепу, яку підготували наші талановиті літні люди з Літературної кав’ярні.

Під час святкування нас вшанували своєю присутністю не лише люди польської національності, але й наші українські друзі, в тому числі мовні пари. Ця прекрасна зустріч продемонструвала силу об’єднання різних культур і показала, що спільний Святвечір є прекрасним проявом дружби між народами.

Додаткового колориту і хвилювання додала українська молодь з Комплексу шкіл № 7, яка виконала не лише традиційну польську колядку, але й прекрасну українську пісню “Щедрик”. Цей унікальний сплав звуків і культур зробив цьогорічний Святвечір Фонду “NOVA” незабутнім, сповненим емоцій та спільного святкування.

#АктивніГромадяниГранти

Проект фінансується Ісландією, Ліхтенштейном та Норвегією з фондів EOG у рамках Програми активних громадян – Регіональний фонд