Warsztaty świąteczne

Fundacja NOVA regularnie organizuje warsztaty integracyjno-artystyczne, które stają się miejscem inspiracji, współpracy i twórczej ekspresji. Ostatnie dwa zajęcia skupiły się na tworzeniu kartek bożonarodzeniowych oraz ozdobnych stroików świątecznych.

Na czwartkowych zajęciach uczestnicy mieli okazję zanurzyć się w świątecznej atmosferze, eksplorując różnorodne techniki i style w celu stworzenia własnych, unikalnych kartek bożonarodzeniowych. Wspólna praca nad projektami artystycznymi nie tylko rozwijała umiejętności manualne, ale także sprzyjała wymianie doświadczeń i budowaniu więzi między uczestnikami.

Dzisiejsze spotkanie skoncentrowało się na tworzeniu ozdobnych stroików, które mogą być doskonałą ozdobą zarówno na świątecznym stole, jak i w przestrzeni domowej. Uczestnicy korzystali z różnorodnych materiałów, dzięki czemu każdy stroik nabrał niepowtarzalnego charakteru, odzwierciedlając indywidualne pomysły i styl każdego twórcy.

Warsztaty w Fundacji NOVA nie tylko dostarczają okazji do rozwijania umiejętności artystycznych, ale także promują równość, akceptację i wzajemne zrozumienie. Poprzez twórczą ekspresję, uczestnicy nie tylko kształcą swoje zdolności manualne, ale również budują wspólnotę opartą na szacunku i otwartości. Fundacja NOVA kontynuuje swoją misję, tworząc przestrzeń, w której każdy uczestnik może odnaleźć swoje miejsce i wyrazić siebie poprzez sztukę.

Projekt finansowany przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Program Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.