KLUB SĄSIEDZKI

Doradztwo

1 day 13 hours ago

Ozdoby świąteczne zrobione własnoręcznie cieszą bardziej niż te kupione. Spójrzcie jakie cuda stworzyły ostatnio nasze uczestniki warsztatów ❤

Projekt sfinansowany ze środków Rządowego Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

2 days 4 hours ago

6 grudzień wszystkim kojarzy się z Mikołajem.
Mikołajkowo było zatem w Kawiarence Literackiej. Seniorzy stworzyli
odpowiedni nastrój . Były świąteczne dekoracje, zapalone świeczki.
Uczestnicy zadbali też o słodkości i owoce. Było również uroczo. Królowały
czerwienie, a na głowach czapeczki, opaski z różnymi dekoracjami
świątecznymi.
W tym dniu odwiedził też seniorów od dawna zapowiadany i oczekiwany
podróżnik - Pan Adam Pelc.
Tematem wykładu był Izrael- historia, polityka i życie tamtejszej ludności.
Temat ciekawy. Uczestnicy z zainteresowaniem słuchali tego, co prelegent
miał do przekazania.
Niestety temat niedokończony i czekamy na ciąg dalszy....
Miłym akcentem tego dnia były podarunki....kto ich nie lubi?

4 days 8 hours ago

Hej sąsiedzi 🙂 co poniedziałek odbywają się u nas warsztaty psychologiczne dla osób narodowości Ukraińskiej.
Serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane.

Projekt realizowany z dotacji Program Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy - finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.
Organizatorem wydarzenia jest Fundacja NOVA - Klub Sąsiedzki Chełm

4 days 11 hours ago

Nasze środowe warsztaty świąteczne wyszły wspaniale!
Nie udało Wam się zapisać? Nie szkodzi! W piątek 9.12 o godzinie 17.00 zapraszamy na kolejne świąteczne warsztaty dla dzieci w wieku 10+ 🙂
Uwaga- warsztaty są dla osób, które nie brały udziału w poprzednich warsztatach 30.11
Zapisy: app.evenea.pl/event/strroiki3/

5 days 1 hour ago

Nasze środowe warsztaty świąteczne wyszły wspaniale!
Nie udało Wam się zapisać? Nie szkodzi! W kolejną środę 7.12 o godzinie 10.00 zapraszamy na kolejne takie warsztaty 🙂
Zapisy: app.evenea.pl/event/strroiki2/

6 days 6 hours ago

Po 2 latach obostrzeń, kiedy to nie mogliśmy organizować Mikołajek w końcu się udało i było cudownie!
Braliście udział w warsztatach z robienia świeczników, stroików świątecznych, słojów zimowych, bombek, pomponów, Mikołajów z szyszek, ozdób choinkowych i malowania na płótnie!
Był oczywiście Mikołaj z prezentami i gorąca czekolada oraz... śnieg! Specjalnie zamówiony na koniec naszego wydarzenia.
Dziękujemy wszystkim za obecność, za pomoc w przystrojeniu choinki i dobry humor!

Dziękujemy Rada Dzielnicy Chełm Biuro Rozwoju Gdańska za wsparcie w organizacji i wsparcie finansowe. Dziękujemy Damianowi z Animatorzy MOPR Gdańsk

Wydarzenie sfinansowane z budżetu Miasta Gdańsk

1 week 10 hours ago

Kolejny warsztat zorganizowany przez Fundację NOVA odbył się 23.11.2022 r. Wspólnie z naszymi ukraińskimi sąsiadami przygotowaliśmy i upiekliśmy pizzę! Składniki???
3 kg dobrego humoru, 10 plasterków uśmiechów, 100ml otwartości posypać 3 łyżkami serdeczności, wsadzić do pieca i gotowe!
Tak wygląda integracja, która kojarzy się nam z miłymi spotkaniami, rozmowami i wspólną zabawą. A jeśli jest bariera językowa to integracja musi przyjąć inny wymiar dlatego my zaproponowaliśmy zajęcia kulinarne! Na warsztaty zaprosiliśmy uczestników w parach: jednego rodzica z jednym dzieckiem i to były pary polsko-ukraińskie. Najbardziej z takiej zabawy zadowolone były dzieci bo nauczyły się robienia i wypiekania pizzy, a mamy wyszły z zajęć z gotowymi przepisami.
Spotkanie zorganizowane przez Fundacja NOVA - Klub Sąsiedzki Chełm
Projekt sfinansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszu EOG w ramach Program Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny

1 week 11 hours ago

Dzisiaj odbywają się kolejne zajęcia komputerowe
dla seniorów 💻📱
Poniżej relacja z zajęć 😃

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja NOVA - Klub Sąsiedzki Chełm

1 week 12 hours ago

Skromnie, ale po sąsiedzku!
Do zobaczenia jutro na Placu Styp-Rekowskiego 🙂

1 week 4 days ago

Zapraszamy mieszkańców Chełmu na Świąteczne warsztaty dla dorosłych, które poprowadzi Jola z firmy Andero. Wspólnie wykonamy stroiki świąteczne!
Zapisy: app.evenea.pl/event/strroiki/
Data: 1.12.2022