Fundacja NOVA wysłała uczennice z Zespołu Szkół Policealnych im. Zdzisława Kieturakisa w Wejherowie na praktyki zawodowe do Portugalii!

Fundacja NOVA razem z powiatowym Zespołem Szkół Policealnych im. Zdzisława Kieturakisa w Wejherowie wysłała w pierwszej turze 9 uczniów do Portugalii, w celu odbycia dwutygodniowych praktyk zawodowych.

Dziewczęta uczące się pracy w zawodzie asystentka stomatologiczna i higienistka stomatologiczna mają okazję poznać tajniki zawodu  podczas mobilności  w ramach programu Erasmus+. Lekcja ta jest nie tylko bogata w emocjonujące przeżycia, ale również pozwala uczennicom na nabycie ważnych umiejętności, doświadczenia i pewności siebie.

Nie brakuje również czasu aby cieszyć się urokami Portugalii. W weekend panie udały się na zwiedzanie Porto.

Fundacja NOVA liczy, że wyjazd ten okaże się wielce owocnym doświadczeniem, a jego rezultaty będą procentowały również w przyszłości.