Teleopieka

O projekcie

Program teleopieki domowej to rozwiązanie dla osób, u których istnieje duże ryzyko wystąpienia nagłego przypadku zagrażającego życiu lub zdrowiu, niezależnie od wieku czy rodzaju choroby. W Gdańsku do końca roku trwa IV etap pilotażu projektu koordynowanego przez Fundację Gdańską.

Osoba, która w ramach projektu zostanie włączona do programu, otrzyma tzw ?opaskę życia? przez która w sytuacjach nagłych może skontaktować się z centrum medycznym lub opiekunem w najbliższym domu sąsiedzkim (ISE Chełm).

“Bransoletka życia” dodatkowo mierzy puls oraz posiada lokalizator GPS, który ułatwia medykom odnalezienie pacjenta w nagłych przypadkach. Urządzenie wyposażone jest w czujnik upadku. Jest wodoodporne.

Od 2017 r. bezpłatne opaski i idącą za nimi opiekę otrzymało 170 mieszkańców Gdańska z 11 dzielnic, pracują z nimi asystenci z ośmiu domów sąsiedzkich w tychże dzielnicach. Pierwsze, już w 2017 roku, było Śródmieście – a dokładnie Dolne Miasto. Z czasem stopniowo przybywało użytkowników. Do końca 2020 roku teleopieką objętych zostanie kolejnych 80 osób – po 20 z każdego obszaru:

  • Wrzeszcza Górnego i Dolnego oraz Aniołek,
  • Piecek- Migowa,
  • Brzeźna
  • Oraz po raz pierwszy z grupy ?branżowej? Okręgu Pomorskiego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej

Galeria zdjęć

Tytuł projektu:

Teleopieka

Cel projektu:

Poprawiona jakość życia osób starszych i niepełnosprawnych.

Grupa docelowa:

Osoby starsze i niesamodzielne

Termin realizacji:

2017-01-01 ? 2020-12-31

Lider projektu:

Fundacja Gdańska

Partnerzy:

Fundacja NOVA

Źródło finansowania:

Program realizowany ze środków Miasta Gdańska.