“Spotkanie z kulturą żydowską”

24.01.23 r. w Fundacji Nova odbyło się “Spotkanie z kulturą żydowską” Prelegentem był Pan Adam Pelc, przewodnik turystyczny znawca kultury izraelskiej.
Opowiedział seniorom o świętach i obyczajach żydowskich, ich symbolice i znaczeniu.
Stworzył platformę do wymiany wspomnień zachowanych w opowieściach rodziców seniorów. Bohaterami tych historii byli Żydzi, będący przed II wojną światową sąsiadami Polaków.
Mieliśmy też sposobność, by spróbować dań typowych dla kuchni żydowskiej. Seniorki przygotowały różnorodne smakowite hummusy, były owoce: ananasy, mango, liczi, daktyle, a na deser miodownik z orzechami i koszerne ciasto marchewkowe – nawiasem mówiąc – pychota:)
To była prawdziwa uczta dla ducha i smaku.
Składamy serdeczne podziękowania :
dla Pana Adama – naszego wykładowcy,
dla koleżanek seniorek za kulinaria,
dla p.Wacjana za zdobycie menory chanukowej i innych elementów dekoracji.
Było tak fajnie, że warto zaplanować kolejne spotkania z kulturą.
Wydarzenie odbyło się w ramach realizacji inicjatywy sąsiedzkiej.
Projekt sfinansowany ze środków Rządowego Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030
Organizatorem wydarzenia jest Fundacja NOVA