Warsztaty z druku 3D dla nastolatków./Майстер-класи з 3D друку для підлітків.

Z przyjemnością przedstawiam wyjątkowe warsztaty przeznaczone zarówno dla dzieci polskich, jak i ukraińskich, które odbyły się 31 sierpnia 2023 roku w Fundacji Nova-Klub Sąsiedzki Chełm. Była to niezwykła okazja do nauki i zabawy związanej z fascynującym światem druku 3D..

Podczas tych inspirujących warsztatów mieliśmy okazję poznać wiele fascynujących aspektów druku 3D:

1. Poznanie budowy, działania i przydatności drukarek 3D: Na samym początku zajęć uczestnicy mogli zgłębić tajniki drukarek 3D. Dowiedzieli się, jak działa ta nowoczesna technologia, jakie są jej możliwości i jakie korzyści może przynieść w różnych dziedzinach życia.
  2. Poznanie programu Tinkercad: To narzędzie, które pozwala na projektowanie własnych elementów do druku 3D. Uczestnicy mieli okazję zaprojektować swoje własne kreatywne projekty, co było nie tylko edukacyjne, ale również bardzo zabawne.
  3. Wydrukowanie wybranego elementu: Nie mogło zabraknąć praktycznej części warsztatów. Każdy uczestnik miał możliwość wydrukowania własnego projektu na drukarce 3D. To była niezwykła okazja, aby zobaczyć własne pomysły przechodzące do rzeczywistości.

Projekt ten został sfinansowany dzięki wsparciu Islandii, Lichtensteinu i Norwegii z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Organizatorem tego niezwykle inspirującego wydarzenia była Fundacja Nova.

Із задоволенням представляемо  унікальні майстер-класи, призначені як для польських, так і для українських дітей, які відбулися 31 серпня 2023 року у Фонді Nova-Клиб сусідів на Хелмі. Це була надзвичайна можливість розважитися  та увійти   у захоплюючи світ 3D-друку.

Під час цих  майстер-класу діти мали можливість дізнатися багато цікавих аспектів 3D-друку:

1. Знайомство з конструкцією, роботою та корисністю 3D-принтерів: на самому початку курсу учасники могли дослідити секрети 3D-принтерів. Вони дізналися, як працює ця сучасна технологія, які її можливості та яку користь вона може принести в різних сферах життя.
  2. Знайомство з Tinkercad: це інструмент, який дозволяє створювати власні елементи для 3D-друку. Учасники мали змогу розробити власні творчі проекти, що було не лише пізнавально, а й дуже весело.
  3. Зноздрукування вибраного елемента: Практичну частину семінару не можна було пропустити. Кожен учасник мав змогу надрукувати власний проект на 3D-принтері. Це була чудова можливість побачити, як власні ідеї втілюються в життя.

Цей проект було профінансовано завдяки підтримці Ісландії, Ліхтенштейну та Норвегії через гранти EOG  в рамках Програми активних громадян – регіонального фонду.

Організатором цієї надзвичайно надихаючої події став фонд Nova.