Zabawy Podwórkowe. Lato 2023

Zabawy Podwórkowe. Lato 2023

Lato w tym roku nie rozpieszczało nas pogodą, przynajmniej w Gdańsku. Ale patrząc na zdjęcia z Zabaw Podwórkowych wygląda na to, że wszyscy świetnie się bawili na naszej dzielnicy!

Zabawy Podwórkowe trwają nieprzerwalnie od 2019 roku, to jeden z naszych ulubionych projektów a także nasz znak rozpoznawalny!

 

W tym dzięki uprzejmości Rady Dzielnicy Chełm dzieci mogły skorzystać nie tylko z animacji, ale także z wielu warsztatów plastycznych, kreatywnych, florystycznych i nie tylko!

Podczas warsztatów kreatywnych i plastycznych dzieci tworzyły swoje unikalne dzieła! Malowały wakacyjne koszulki, torby, robił kartki z wakacji, malowały kamienie czy robiły gniotki.

Kolejne warsztaty, które cieszyły się ogromnym powodzeniem to warsztaty florystyczne, nasz stały punkt programu w wakacje! Z pomocą prowadzącej, dzieci miały okazję stworzyć kwietny obraz, własne nasadzenia z bazylii i papryczek, własny zielnik oraz letni ogród w szkle! Wyszło jak zwykle spektakularnie.

A podczas jednych piątkowych Zabaw Podwórkowych wraz z dwiema mieszkankami Chełmu, które wymyśliły tą inicjatywę zrobiliśmy dzieciom nie lada niespodziankę… Mąka, woda, galaretka, kisiel, makaron- co to może oznaczać? Nic innego jak tylko sensoplastykę! Ależ to była świetna zabawa, tylu brudnych rączek, nóżek i buziek to ten Plac jeszcze nie widział!

Wydaje się, że nie mogłoby być lepiej i że już niczym Was nie zaskoczyliśmy? A jednak, największym hitem okazały się warsztaty z majsterkowania. Z Panem Pawłem spotkaliśmy się trzy razy w grupach 15 osobowych robiliśmy prawdziwe prace majsterkowiczów! Śrubki, młotki, wkrętarki, gwoździe- nic tym dzieciom nie było straszne, prawdziwi z nich majsterkowicze.

 

Dziękujemy Wam za obecność i dobrą energię i do zobaczenia za rok!

 

Projekt sfinansowany ze środków Rządowego Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030
Organizatorem wydarzenia jest Fundacja NOVA
No Comments

Post A Comment